Sale on Dish Soaps

The best deals on dish soaps

Filter & sort

Prices Highlights Brands Properties Material Certificates Use for Effective
Filter

⚡ Deals & Promotions : 6 items

Zero Sensitive Dishwashing Lotion

Frosch Zero Sensitive Dishwashing Lotion, 500 ml

  • High rinsing power
  • pH-neutral
  • Ideal for sensitive skin
CHF 3.56 CHF 4.45 (CHF 7.12 / l)

Delivery by October 08

ecoPhil Washing-Up Liquid

ecoPhil Washing-​Up Liquid, 500 ml

  • Cleans all types of dishes
  • Removes burned-in & dried food
  • Very effective
CHF 4.67 CHF 7.80 (CHF 9.34 / l)

Delivery by October 08

PUREWAVE Magic Sponge

PUREWAVE Magic Sponge

  • Particularly absorbent & robust
  • 100% biodegradable
  • Washable at 60°C
CHF 3.78 CHF 4.45

Delivery by October 08

biobel Washing-Up Liquid

biobel Washing-​Up Liquid, 5 l

  • Tough on grease & dirt
  • Gentle on the skin
  • With a fresh lemon scent
CHF 27.52 CHF 34.50 (CHF 5.50 / l)

Delivery by October 08

ZIELKO Dishwashing Liquid - Blood Orange

ZIELKO Dishwashing Liquid -​ Blood Orange, 500 ml

  • For crockery, pots & surfaces
  • Also for sensitive skin types
  • With a blood orange fragrance
CHF 2.96 CHF 3.70 (CHF 5.92 / l)

Delivery by October 08

brabantia Foldable Draining Rack - Large

brabantia Foldable Draining Rack -​ Large, Dark Grey

  • Two removable cutlery baskets
  • Four hooks for wine glasses
  • Including drip tray with drain
CHF 56.19 CHF 80.50

Delivery by October 08