sodasan - Eco-Friendly Air Fresheners

Natural air fresheners infused with pure essential oils

Filter & sort

Prices Properties Certificates Use for
Filter

Air Fresheners: 9 items

Sodasan FRESH Room Fragrance

Sodasan FRESH Room Fragrance, 500 ml

  • With pure essential oils
  • Fresh, lemony fragrance
  • For all living areas
CHF 20.06 CHF 22.50 (CHF 40.12 / l)

Delivery by October 08

Sodasan FLOWER Room Fragrance

Sodasan FLOWER Room Fragrance, 500 ml

  • With an elegant rose fragrance
  • Free from synthetic ingredients
  • Based on certified organic alcohol
CHF 20.06 CHF 22.50 (CHF 40.12 / l)

Delivery by October 08

Sodasan SUNNY Room Fragrance

Sodasan SUNNY Room Fragrance, 500 ml

  • Orange & bergamot notes
  • Free from synthetic ingredients
  • Based on certified organic alcohol
CHF 20.06 CHF 22.50 (CHF 40.12 / l)

Delivery by October 08

Sodasan Senses SUNNY Room Spray

Sodasan Senses SUNNY Room Spray, 50 ml

  • Natural fragrance of fruity oranges
  • Pure essential oils
  • Versatile in use
CHF 7.20 CHF 8.00 (CHF 144.00 / l)

Delivery by October 08

Sodasan Room Fragrance

Sodasan Room Fragrance, 500 ml

  • Herbaceous-lovely fragrance
  • Free from synthetic ingredients
  • Based on certified organic alcohol
CHF 20.06 CHF 22.50 (CHF 40.12 / l)

Delivery by October 08

Sodasan Senses RELAX Room Spray

Sodasan Senses RELAX Room Spray, 50 ml

  • Calming & refreshing
  • Restoring effect
  • Pure essential oils
CHF 7.20 CHF 8.00 (CHF 144.00 / l)

Delivery by October 08

Sodasan AQUA Room Fragrance

Sodasan AQUA Room Fragrance, 200 ml

  • Fresh, aquatic fragrance
  • With a beech wood cap and sticks
  • Based on certified organic alcohol
CHF 14.33 CHF 15.95 (CHF 71.65 / l)

Delivery by October 23

Sodasan COSY Room Fragrance

Sodasan COSY Room Fragrance, 200 ml

  • Aromatic woody fragrance
  • With a beech wood cap & sticks
  • Based on certified organic alcohol
CHF 14.33 CHF 15.95 (CHF 71.65 / l)

Delivery by October 08

Sodasan COSY Home Spray

Sodasan COSY Home Spray, 50 ml

  • Aromatic woody fragrance
  • Plastic-free & with a beech wood cap
  • Based on certified organic alcohol
CHF 7.20 CHF 8.00 (CHF 144.00 / l)

Delivery by October 08

sodasan room fragrances are available in a wide range of scents - from fresh to woody. So you're sure to find just what you're looking for. All fragrances are free from synthetic components and exude a natural scent of pure essential oils.