Sustainable Bathroom Products

Filter & sort

Prices Highlights Properties Material Use for
Filter

Bathroom: 10 items

pandoo Bamboo Toilet Paper

pandoo Bamboo Toilet Paper

  • 8 rolls, 200 sheets per roll
  • 3-ply
  • 100% plastic-free
CHF 6.01 CHF 6.70

Delivery by October 08

pandoo Bamboo Tissues

pandoo Bamboo Tissues , 100 pieces

  • 100 natural tissues
  • 3-ply
  • Free from wood
CHF 1.98 CHF 2.20 (CHF 0.02 / pc)

Delivery by October 08

pandoo Roll of Paper Towels

pandoo Roll of Paper Towels

  • 20 paper towels
  • Washable
  • Reusable
CHF 7.01 CHF 7.80

Delivery by October 08

pandoo Bamboo Charcoal Air Purifier

pandoo Bamboo Charcoal Air Purifier , 1 x 500 g

  • Natural actives
  • Durable
  • Versatile
CHF 15.04 CHF 16.70 (CHF 30.08 / kg)

Delivery by October 08

pandoo Bamboo Soap Container

pandoo Bamboo Soap Container

  • With a grooved base
  • Rounded edges
  • Allows the soap to dry completely
CHF 7.01 CHF 7.80

Delivery by October 08

pandoo Aluminium Soap Container

pandoo Aluminium Soap Container

  • Practical travel buddy
  • Removable drainage insert
  • Light material
CHF 10.02 CHF 11.15

Delivery by October 08

pandoo Sponge Cloth

pandoo Sponge Cloth, 3 pieces

  • Made from cellulose & cotton
  • Content: 3 pieces
  • Size: 16 x 0.6 x 17 cm
CHF 2.99 CHF 3.35 (CHF 1.00 / pc)

Delivery by October 08

pandoo Scouring Pad

pandoo Scouring Pad, 3 pieces

  • Made from sisal fibres
  • Content: 3 pieces
  • Size: 9.5 x 2.5 x 15 cm
CHF 1.98 CHF 2.20 (CHF 0.66 / pc)

Delivery by October 08

pandoo Cleaning Sponge

pandoo Cleaning Sponge

  • For crockery & delicate surfaces
  • Low odour & quick-drying
  • Durable & washable
CHF 2.99 CHF 3.35

Delivery by October 08

Magnetic Soap Dish - Stainless Steel & Soft PVC

pandoo Magnetic Soap Dish -​ Stainless Steel & Soft PVC

  • For bars of soap up to 120 g
  • Easy assembly
  • Robust material
CHF 9.01 CHF 10.00

Delivery by October 19