Natural Soaps by TEA Natura

Natural Liquid and Bar Soaps by TEA Natura

Filter & sort

Prices Properties Certificates
Filter

Soaps : 7 items

Tea Natura Coconut-Olive Soap with Lavender

Tea Natura Coconut-​Olive Soap with Lavender, 100 g

  • Soothes the skin
  • Pleasant & alleviating
  • Wonderfully scented
CHF 3.90 (CHF 39.00 / kg)

Delivery by October 08

Tea Natura Aleppo Soap 16% Laurel Oil

Tea Natura Aleppo Soap 16% Laurel Oil, 200 g

  • Suitable for allergy suffers
  • Ideal for sensitive skin types
  • Produced according to the traditional Syrian formulation
CHF 6.70 (CHF 33.50 / kg)

Delivery by October 08

Tea Natura Coconut-Olive Soap with Shea Butter

Tea Natura Coconut-​Olive Soap with Shea Butter, 104 g (100 g)

  • Softens the skin
  • Soothes the skin
  • Moisturizing
CHF 3.90 (CHF 39.00 / kg)

Delivery by October 08

Tea Natura Coconut-Olive Soap with Ghassoul & Argan

Tea Natura Coconut-​Olive Soap with Ghassoul & Argan, 100 g

  • Contains absorbent clay
  • Intensively nourishing
  • Wonderful cedarwood scent
CHF 3.90 (CHF 39.00 / kg)

Delivery by October 08

Tea Natura Coconut-Olive Soap with Rice Starch

Tea Natura Coconut-​Olive Soap with Rice Starch, 100 g

  • Softens the skin
  • Soothes the skin
  • Moisturizing
CHF 3.90 (CHF 39.00 / kg)

Delivery by October 08

Tea Natura Coconut-Olive with Calendula

Tea Natura Coconut-​Olive with Calendula, 100 g

  • Wonderful mandarin scent
  • Soothes the skin
  • Alleviates redness
CHF 3.90 (CHF 39.00 / kg)

Delivery by October 08

Tea Natura Liquid Hand Soap

Tea Natura Liquid Hand Soap, 500 ml

  • Made with plant-based surfactants
  • With essential oils
  • Does not irritate the skin
CHF 7.80 (CHF 15.60 / l)

Delivery by October 08