18-in-1 Natural Soaps by Dr. Bronner's
One soap for 18 different applications
18-in-1 Natural Soaps : 10 items
Dr. Bronner's 18-in-1 Pure Castile Magic Soap - Lavender, 475 ml
- Suitable for all skin types
- Triple-concentrated
- For the face, body, hair & more
CHF 21.06 CHF 23.50 (CHF 44.34 / l)
Delivery by October 09
Dr. Bronner's 18-in 1 Pure Castile Magic Soap, Baby - Unscented, 240 ml
- Suitable for all skin types, especially sensitive skin
- Free from fragrances & essential oils
- For the face, body, hair & more
CHF 14.44 CHF 16.05 (CHF 60.17 / l)
Delivery by October 09
Dr. Bronner's 18-in-1 Pure Castile Magic Soap - Almond, 60 ml
- Suitable for all skin types
- Made from high-quality organic oils
- Triple-concentrated
CHF 5.70 CHF 6.35 (CHF 95.00 / l)
Delivery by October 09
Dr. Bronner's 18-in-1 Natural Tea Tree Soap, 475 ml
- For all skin types
- Made from valuable organic oils
- Vegan & biodegradable
CHF 21.06 CHF 23.50 (CHF 44.34 / l)
Delivery by October 09
Dr. Bronner's 18-in-1 Pure Castile Magic Soap Citrus, 475 ml
- Suitable for all skin types
- Made from high-quality organic oils
- Gently lathers & cleanses
CHF 21.06 CHF 23.50 (CHF 44.34 / l)
Delivery by October 09
Dr. Bronner's 18-in-1 Pure Castile Magic Soap - Rose, 475 ml
- Suitable for all skin types
- Made from high-quality organic oils
- For the face, hands, hair & more
CHF 21.06 CHF 23.50 (CHF 44.34 / l)
Delivery by October 09
Dr. Bronner's 18-in-1 Pure Castile Magic Soap - Cherry Blossom, 60 ml
- Suitable for all skin types
- Triple-concentrated
- For the face, body, hair & more
CHF 5.70 CHF 6.35 (CHF 95.00 / l)
Delivery by October 09
Dr. Bronner's 18-in-1 Pure Castile Magic Soap - Eucalyptus, 60 ml
- Suitable for all skin types
- Triple-concentrated
- Made from organic plant oils
CHF 5.70 CHF 6.35 (CHF 95.00 / l)
Delivery by October 09
Dr. Bronner's 18-in-1 Pure Castile Magic Soap - Sandalwood & Jasmine, 240 ml
- Suitable for all skin types
- Made from high-quality organic oils
- Versatile uses
CHF 13.35 (CHF 55.63 / l)
Delivery by October 09
Dr. Bronner's 18-in-1 Pure Castile Magic Soap - Peppermint, 60 ml
- Suitable for all skin types
- For the face, body, hair & more
- Gentle and nourishing
CHF 6.35 (CHF 105.83 / l)
Delivery by October 09
Magazine Articles:
Discover Ecosplendo:
-
Switzerland: Free standard delivery from CHF 69.90
-
Delivery in 3 business days.
Secure payments
with SSL encryption technology