Natural Liquid Soaps by ATTITUDE

Filter & sort

Prices Properties Certificates
Filter

Liquid Soaps : 5 items

Attitude Super Leaves Orange Hand Soap

Attitude Super Leaves Orange Hand Soap, 473 ml

  • Suitable for all skin types
  • Refreshing & resilient properties
  • Dermatologically tested
CHF 10.35 (CHF 21.88 / l)

Delivery by October 08

little leaves Vanilla & Pear Foaming Hand Soap

Attitude little leaves Vanilla & Pear Foaming Hand Soap, 295 ml

  • Delicate lather
  • Protective properties
  • Hypoallergenic
CHF 10.35 (CHF 35.08 / l)

Delivery by October 08

little leaves Watermelon & Coco Foaming Hand Soap

Attitude little leaves Watermelon & Coco Foaming Hand Soap, 295 ml

  • Protective properties
  • Exotic fruity scent
  • Hypoallergenic
CHF 10.35 (CHF 35.08 / l)

Delivery by October 08

Attitude Super Leaves Lemon Hand Soap

Attitude Super Leaves Lemon Hand Soap, 473 ml

  • Suitable for all skin types
  • Cleans & regenerates
  • Rich in antioxidants
CHF 10.35 (CHF 21.88 / l)

Delivery by October 08

Attitude Super Leaves Olive Hand Soap

Attitude Super Leaves Olive Hand Soap, 2 l

  • Suitable for all skin types
  • Delivers moisture
  • Skin-friendly formula
CHF 37.00 (CHF 18.50 / l)

Delivery by October 08