YOPE Probiotic Natural All-Purpose Cleaner, 500 ml

One cleaner, endless possibilities

CHF 8.01 CHF 8.90 -10%

(CHF 16.02 / l, Price shown includes 8,1% VAT. - Excludes delivery costs )

Content: 500 ml

In stock

Delivery by Friday, 09 October if you order by Monday at 23:59.

Switzerland: Free standard delivery from CHF 69.90
More information regarding shipping & delivery

Features & Advantages

  • For clean surfaces
  • 98 % ingredients from nature
  • For stainless steel, enamel, plastic & much more

Frequently bought together with Greenatural WC Cleaner Gel, 500 ml

YOPE Probiotic Natural All-Purpose Cleaner, 500 ml CHF 8.01 (CHF 16.02 / l)
Greenatural WC Cleaner Gel, 500 ml CHF 4.00 (CHF 8.00 / l)
Total price: CHF 12.01
Description

The Probiotic Natural All-Purpose Cleaner by YOPE is a true problem solver for your home. It provides streak-free cleanliness on a variety of surfaces, including shiny stainless steel, sensitive plastics, enamel, and classic ceramics. What makes it unique is its versatility; it can be used not only indoors but also outdoors, making it ideal for cleaning garden furniture and patios with the biological power of the probiotics it contains.

With a formula consisting of 98% natural and completely vegan ingredients, this cleaner effectively removes dirt without damaging surfaces. This means you can simplify your cleaning routine with just one highly effective product that leaves your home and outdoor spaces feeling fresh and clean.

Application:

  • Spray the cleaner onto the surface and allow it to take effect for a few seconds.
  • Wipe the cleaner off with a dry, soft cloth.
Item no.: XOF-YOPE-Y002041
Content: 500 ml
EAN: 5903760207328
Brands: YOPE
Types of Products: All-Purpose Cleaner
Properties : Vegan
Consistency: Liquid
Use for: Surfaces
Features: Vegan
Effective: Against Stains, Against Streaks, Against Dirt
Compostion

Fragrances, Sodium benzoate, herbal cleansing extracts

Legal guarantee & manufacturer details
Manufacturer: YOPE Sp. z o.o., 132/134 Chmielna STreet, 00805, Warsaw, Poland, orders@yope.me, www.yope.me

Related products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Similar products

  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder
  • placeholder

Customer Reviews

English reviews written for YOPE Probiotic Natural All-Purpose Cleaner