YOPE - Candles & Liquid Dish Soap

Discover the high-quality scented candles and liquid dish soaps from YOPE! The handmade scented candles are made from 100% soy wax and fill your home with wonderful fragrances. The natural liquid dish soaps leave your dishes sparkling clean and are gentle on the skin.

Filter & sort

Prices Properties
Filter

YOPE: 14 items

YOPE Probiotic Natural Shower Cleaner

YOPE Probiotic Natural Shower Cleaner, 500 ml

  • Effectively dissolves limescale & soap residues
  • For grooves & fittings
  • 98 % natural ingredients
CHF 8.01 CHF 8.90 (CHF 16.02 / l)

Delivery by October 09

YOPE Probiotic Natural All-Purpose Cleaner

YOPE Probiotic Natural All-​Purpose Cleaner, 500 ml

  • For clean surfaces
  • 98 % ingredients from nature
  • For stainless steel, enamel, plastic & much more
CHF 8.01 CHF 8.90 (CHF 16.02 / l)

Delivery by October 09

YOPE Probiotic Natural Floor Cleaner

YOPE Probiotic Natural Floor Cleaner, 750 ml

  • 99 % ingredients from nature
  • Suitable for many types of soil
  • Vegan formula
CHF 9.01 CHF 10.00 (CHF 12.01 / l)

Delivery by October 09

Probiotic Natural Paste for Stubborn Dirt

YOPE Probiotic Natural Paste for Stubborn Dirt, 160 g

  • Practical for kitchens & bathrooms
  • Removes stubborn deposits
  • Vegan & without animal testing
CHF 7.01 CHF 7.80 (CHF 43.81 / kg)

Delivery by October 09

YOPE Candle - Incense

YOPE Candle -​ Incense

  • Made from 100% soy wax
  • Sweet, leathery fragrance
  • Handmade
CHF 25.08 CHF 28.00

Delivery by October 09

Natural Washing-Up Liquid - Mint & Mandarin

YOPE Natural Washing-​Up Liquid -​ Mint & Mandarin, 750 ml

  • Gentle on sensitive skin
  • For clean dishes
  • Neutral pH
CHF 7.01 CHF 7.80 (CHF 9.35 / l)

Delivery by October 09

Natural Washing-Up Liquid - Bergamot & Basil

YOPE Natural Washing-​Up Liquid -​ Bergamot & Basil, 750 ml

  • Gentle on the skin
  • For clean dishes
  • Pleasant herbal fragrance
CHF 7.01 CHF 7.80 (CHF 9.35 / l)

Delivery by October 09

YOPE Natural Washing-Up Liquid Cucumber

YOPE Natural Washing-​Up Liquid Cucumber, 750 ml

  • For sensitive skin
  • With aloe vera extract
  • Fresh cucumber fragrance
CHF 7.01 CHF 7.80 (CHF 9.35 / l)

Delivery by October 09

YOPE Probiotic Natural Kitchen Cleaner

YOPE Probiotic Natural Kitchen Cleaner, 500 ml

  • Removes grease & dirt
  • Ideal for worktops & cabinets
  • Vegan formulation
CHF 8.01 CHF 8.90 (CHF 16.02 / l)

Delivery by October 09

YOPE Candle - Fig Tree

YOPE Candle -​ Fig Tree

  • Made from 100% soy wax
  • Fresh, sweet fragrance
  • Handmade
CHF 25.08 CHF 28.00

Delivery by October 09

YOPE Candle - Vanilla

YOPE Candle -​ Vanilla

  • Made from 100% soy wax
  • Sweet floral fragrance
  • Handmade
CHF 25.08 CHF 28.00

Delivery by October 09

YOPE Candle - Verbena

YOPE Candle -​ Verbena

  • Made from 100% soy wax
  • Refreshing citrus fragrance
  • Handmade
CHF 25.08 CHF 28.00

Delivery by October 09

YOPE Probiotic Natural Toilet Cleaner

YOPE Probiotic Natural Toilet Cleaner, 750 ml

  • Effective gel formula
  • Vegan formulation
  • Eliminates odours
CHF 9.01 CHF 10.00 (CHF 12.01 / l)

Not available at the moment

YOPE Probiotic Natural Dishwashing Liquid

YOPE Probiotic Natural Dishwashing Liquid, 500 ml

  • Dissolves grease & burnt-on food effortlessly
  • 99 % ingredients from nature
  • Practical pump for dosing
CHF 8.01 CHF 8.90 (CHF 16.02 / l)

Not available at the moment