bluu

Filter & sort

Prices Type of Laundry Properties Material Use for Effective Washing temperature
Filter

bluu: 13 items

bluu Laundry Sheets - Alpine Freshness

bluu Laundry Sheets -​ Alpine Freshness, 60 pieces

  • For all fabrics
  • Easy to use
  • Suitable for 15 °C - 95 °C
CHF 22.00 (CHF 0.37 / pc)

Delivery by October 08

bluu cleanions Water Bottle Cleaner

bluu cleanions Water Bottle Cleaner, 140 pieces

  • Suitable for all materials
  • Effective against limescale & dirt
  • Quick & easy to use
CHF 14.40 (CHF 0.10 / pc)

Delivery by October 08

bluu spongeblub Non-scratch Sponges

bluu spongeblub Non-​scratch Sponges, 2 pieces

  • Suitable for many surfaces
  • Highly absorbent
  • Environmentally friendly & vegan
CHF 7.30 CHF 7.70 (CHF 3.65 / pc)

Delivery by October 08

bluu Laundry Sheets - Delicates

bluu Laundry Sheets -​ Delicates, 60 pieces

  • For wool, silk, delicates & cashmere
  • A fresh, floral fragrance
  • For 15 °C - 95 °C
CHF 22.00 (CHF 0.37 / pc)

Delivery by October 08

bluu fred cleantstone Cleaning Stone Refill

bluu fred cleantstone Cleaning Stone Refill, 250 g

  • For chrome steel & glass-ceramic hobs
  • All-natural ingredients
  • Convenient & economical
CHF 21.08 CHF 22.00 (CHF 84.32 / kg)

Delivery by October 08

bluu Laundry Sheets - Nonscents

bluu Laundry Sheets -​ Nonscents, 60 pieces

  • For all fabrics
  • Plastic-free
  • For 15 °C - 95 °C
CHF 22.00 (CHF 0.37 / pc)

Delivery by October 08

bluu Tumble Dryer Balls

bluu Tumble Dryer Balls, 4 pieces

  • 4 pieces
  • Energy-saving
  • Pure sheep’s wool
CHF 33.50 (CHF 8.38 / pc)

Delivery by October 08

bluu snO2 white Oxi White Booster

bluu snO2 white Oxi White Booster, 750 g

  • For white laundry
  • Removes odours
  • For 30 °C - 95 °C
CHF 13.25 (CHF 17.67 / kg)

Delivery by October 08

bluu Stain Remover Soap Stick

bluu Stain Remover Soap Stick

  • For all textiles
  • Plant-based ingredients
  • Free from plastic & chemicals
CHF 7.70

Delivery by October 08

bluufos Dishwasher Tabs

bluu bluufos Dishwasher Tabs, 62 pieces

  • Plastic-free
  • Biodegradable
  • Vegan formula
CHF 22.00 (CHF 0.35 / pc)

Delivery by October 08

calcbusters Washing Machine Cleaner & Descaler

bluu calcbusters Washing Machine Cleaner & Descaler, 6 pieces

  • For limescale, odours & dirt
  • Powerful & effective formula
  • Plastic-free
CHF 28.00 (CHF 4.67 / pc)

Delivery by October 08

bluu Wish.Wash. Floor Cleaning Sheets

bluu Wish.Wash. Floor Cleaning Sheets, 30 pieces

  • For all sealed floors
  • Refreshing grapefruit scent
  • Removes dust, dirt & bacteria
CHF 16.60 (CHF 0.55 / pc)

Delivery by October 08

bluu Laundry Sheets - Applecadabra

bluu Laundry Sheets -​ Applecadabra, 60 pieces

  • For all fabrics
  • Machine & hand wash
  • For 15 °C - 95 °C
CHF 22.00 (CHF 0.37 / pc)

Not available at the moment