Home Accessories and Supplies

Filter & sort

Prices Brands Properties Material Use for
Filter

Living: 14 items

brabantia Shower Cleaner

brabantia Shower Cleaner, Dark Grey

  • Soft, non-slip grip
  • With door hook
  • Made of silicone
CHF 26.50

Delivery by October 08

ecoLiving Wooden Squeegee

ecoLiving Wooden Squeegee

  • For windows, showers & mirrors
  • Plastic-free tool
  • Prevents limescale stains
CHF 9.00

Delivery by October 08

FAIR ZONE Rubber Bands

FAIR ZONE Rubber Bands

  • About 180 rubber bands
  • Made from natural rubber
  • Sustainable
CHF 7.75

Delivery by October 08

Poliboy Furniture Booster

Poliboy Furniture Booster, 375 ml

  • For plastic, wood & metal furniture
  • Removes dirt, dust & stains
  • With a wonderful fresh fragrance
CHF 4.80 (CHF 12.80 / l)

Delivery by October 08

FAIR ZONE Furniture Care

FAIR ZONE Furniture Care, 100 ml

  • For furniture made of natural wood
  • Vegan
  • Intensive care
CHF 12.20 (CHF 122.00 / l)

Delivery by October 08

FORREST & LOVE Copper Patch

FORREST & LOVE Copper Patch

  • For your smartphone case
  • Keeps germs away
  • Does not interfere with the signal
CHF 12.65 CHF 13.30

Delivery by October 08

FAIR ZONE Recyclable Collection Bag

FAIR ZONE Recyclable Collection Bag

  • Made from recycled rice bags
  • With 4 compartments
  • Tearproof
CHF 28.00

Delivery by October 08

FORREST & LOVE Copper Key

FORREST & LOVE Copper Key

  • Durable material
  • Made of copper
  • For clean hands
CHF 14.82 CHF 15.60

Delivery by October 08

FORREST & LOVE Christmas Ornaments

FORREST & LOVE Christmas Ornaments, Guardian angel

  • Durable & versatile
  • With thread made of natural fibres
  • Made of high-quality copper
CHF 6.87 CHF 7.25

Delivery by October 08

KOSTKAMM Table Sweeper

KOSTKAMM Table Sweeper

  • Length: approx. 9 cm
  • Beech wood & horsehair
CHF 13.77 CHF 14.50

Delivery by October 08

KOSTKAMM Clothes Brush

KOSTKAMM Clothes Brush

  • Made from beech wood
  • With horsehair & copper
  • Length: approx. 26.5 cm
CHF 38.50

Delivery by October 08

ecoLiving FIXITS Fixing Sticks 3-pack

ecoLiving FIXITS Fixing Sticks 3-​pack, Black, white, orange (3 pieces)

  • Material: Bioplastic
  • Eco-friendly
  • Reusable
CHF 13.40 (CHF 4.47 / pc)

Delivery by October 08

ecoLiving FIXITS Fixing Sticks 12-pack

ecoLiving FIXITS Fixing Sticks 12-​pack, 12 pieces

  • Reusable
  • Biodegradable
  • Dimensions: 150 x 16 x 3.5 mm
CHF 33.50 (CHF 2.79 / pc)

Delivery by October 08

FAIR ZONE Palmyra Basket, 3-piece set

FAIR ZONE Palmyra Basket, 3-​piece set, 3 pieces

  • Handcrafted
  • Puristic design
  • Material: palm leaves
CHF 44.50 (CHF 14.83 / pc)

Delivery by October 08