Laundry Detergents & Cleaning Agents - Remaining Stock

Filter & sort

Prices Brands Certificates
Filter

Remaining Stock: 1 - 30 of 31 items

Dr. Bronner's 18-in-1 Pure Castile Magic Soap - Almond

Dr. Bronner's 18-​in-​1 Pure Castile Magic Soap -​ Almond, 60 ml

  • Suitable for all skin types
  • Made from high-quality organic oils
  • Triple-concentrated
CHF 5.70 CHF 6.35 (CHF 95.00 / l)

Delivery by October 09

ecoPhil Washing-Up Liquid

ecoPhil Washing-​Up Liquid, 500 ml

  • Cleans all types of dishes
  • Removes burned-in & dried food
  • Very effective
CHF 4.67 CHF 7.80 (CHF 9.34 / l)

Delivery by October 09

CYCLE Glass Cleaner

CYCLE Glass Cleaner, 500 ml

  • Dries without streaks
  • Ensures radiant cleanliness
  • Fragrance-free
CHF 2.17 CHF 3.10 (CHF 4.34 / l)

Delivery by October 09

Baby Fabric Softener

Frosch Baby Fabric Softener , 750 ml

  • For 30 loads of laundry
  • Zero dyes
  • Mild fragrances
CHF 4.30 CHF 4.80 (CHF 5.73 / l)

Delivery by October 09

Najel Aleppo Soap 100% Olive Oil

Najel Aleppo Soap 100% Olive Oil, 200 g

  • Cleans deep into the pores
  • Nourishes the skin
  • Removes stubborn residues
CHF 4.14 CHF 4.60 (CHF 20.70 / kg)

Delivery by October 09

Seiferei "In the Air" Home Fragrance

Seiferei "In the Air" Home Fragrance, Christmas (100 ml)

  • 10 rattan sticks included
  • Glass bottle in a pretty design
  • Various scents available
CHF 16.66 CHF 28.00 (CHF 166.60 / l)

Delivery by October 09

biobel Washing-Up Liquid

biobel Washing-​Up Liquid, 5 l

  • Tough on grease & dirt
  • Gentle on the skin
  • With a fresh lemon scent
CHF 27.52 CHF 34.50 (CHF 5.50 / l)

Delivery by October 09

Officina Naturae Sea Breeze Fabric Freshener

Officina Naturae Sea Breeze Fabric Freshener, 100 ml

  • For textiles & as a room fragrance
  • Easy to use
  • Festive design
CHF 5.12 CHF 12.80 (CHF 51.20 / l)

Delivery by October 09

ZIELKO Dishwashing Liquid - Blood Orange

ZIELKO Dishwashing Liquid -​ Blood Orange, 500 ml

  • For crockery, pots & surfaces
  • Also for sensitive skin types
  • With a blood orange fragrance
CHF 2.96 CHF 3.70 (CHF 5.92 / l)

Delivery by October 09

CYCLE All-Purpose Cleaner Concentrate

CYCLE All-​Purpose Cleaner Concentrate, 50 ml

  • Universally applicable
  • Dries quickly
  • Can be diluted 10 times
CHF 1.94 CHF 2.45 (CHF 38.80 / l)

Delivery by October 09

brabantia Bo Pedal Bin, 7L

brabantia Bo Pedal Bin, 7L, Lilac Pink

  • Dimensions: 24.2 × 24.5 × 50 cm
  • Easy to move
  • Soft lid closure
CHF 79.31 CHF 88.00

Free delivery by October 28

brabantia Foldable Draining Rack - Large

brabantia Foldable Draining Rack -​ Large, Dark Grey

  • Two removable cutlery baskets
  • Four hooks for wine glasses
  • Including drip tray with drain
CHF 56.19 CHF 80.50

Delivery by October 09

ZIELKO Fridge & Microwave Cleaner

ZIELKO Fridge & Microwave Cleaner, 500 ml

  • Removes dirt & food residues
  • Neutralises odours
  • Biodegradable
CHF 3.57 CHF 3.95 (CHF 7.14 / l)

Delivery by October 09

Almawin Alma's Travel Set

Almawin Alma's Travel Set

  • 1x Lemongrass Dish Soap, 100 ml
  • 1x Cleanut Detergent, 100 ml
  • 1x Bathroom Cleaner, 100 ml
CHF 7.01 CHF 7.80 (CHF 7.01 / kg)

Delivery by October 09

Rubber Ball Sprayer with a long neck, 250 ml

Geda Rubber Ball Sprayer with a long neck, 250 ml , terracotta

  • High-quality
  • Modern design
  • Fine spray jet
CHF 11.62 CHF 16.60

Delivery by October 09

BRAUZZ. Bathroom Cleaner Set

BRAUZZ. Bathroom Cleaner Set

  • 1x Spray bottle
  • 2x Bathroom cleaner tabs
  • Dissolves dirt & limescale
CHF 6.69 CHF 16.75

Delivery by October 09

ecoPhil Heavy Duty Detergent

ecoPhil Heavy Duty Detergent, Sensitive (1 l)

  • For dark & light textiles
  • Cleans deep into the fibres
  • Effectively dissolves stains
CHF 7.01 CHF 10.00 (CHF 7.01 / l)

Delivery by October 09

BRAUZZ. Multi-Purpose Cleaner Set

BRAUZZ. Multi-​Purpose Cleaner Set

  • 1x Spray bottle
  • 2x Multi-purpose cleaner tabs
  • Suitable for surfaces
CHF 6.69 CHF 16.75

Delivery by October 09

BRAUZZ. Glass Cleaner Set

BRAUZZ. Glass Cleaner Set

  • 1x Spray bottle
  • 2x Glass cleaner tabs
  • For glass, windows & mirrors
CHF 6.69 CHF 16.75

Delivery by October 09

soulbottles "Dolce Vita" Steel Soulcup, 4-piece set

soulbottles "Dolce Vita" Steel Soulcup, 4-​piece set

  • 4x Soulcup Steel "Dolce Vita", 0.4 L each
  • With positive lettering
  • Stainless
CHF 35.60 CHF 44.50 (CHF 111.25 / kg)

Delivery by October 09

BiOHY Side Brush for Roborock S5 & S6

BiOHY Side Brush for Roborock S5 & S6

  • For Roborock S5, S6 & S7 models
  • Easy to replace
  • For sparkling clean floors
CHF 6.68 CHF 16.70

Delivery by October 09

BiOHY Side Brush for Roborock S7

BiOHY Side Brush for Roborock S7

  • For Roborock S7 models
  • Easy to replace
  • For sparkling clean floors
CHF 6.68 CHF 16.70

Delivery by October 09

ZIELKO Bathroom Cleaner

ZIELKO Bathroom Cleaner, 500 ml

  • Suitable for use on porcelain, metal & plastic
  • Effective & biodegradable
  • With a green tea fragrance
CHF 3.57 CHF 3.95 (CHF 7.14 / l)

Delivery by October 09

Dust Bag Brown for Roborock Auto-emptying Station S7/S7+/S7 Max/S7 Plus

BiOHY Dust Bag Brown for Roborock Auto-​emptying Station S7/S7+/S7 Max/S7 Plus

  • Collects dust, mites & much more
  • Completely sealed
  • Easy to replace
CHF 6.68 CHF 16.70

Delivery by October 09

ZIELKO Dishwashing Liquid - Pink Grapefruit

ZIELKO Dishwashing Liquid -​ Pink Grapefruit, 1000 ml

  • For crockery, pots & surfaces
  • For sensitive skin types
  • With a pink grapefruit fragrance
CHF 4.53 CHF 5.05 (CHF 4.53 / l)

Delivery by October 09

Glass Bottle - FLOWER OF LIFE 1 l

CARRY Bottle Glass Bottle -​ FLOWER OF LIFE 1 l

  • Capacity: 1 l
  • Wide opening
  • Made from recyclable materials
CHF 35.03 CHF 39.00

Delivery by October 09

Robot Mop Wipes for Roborock S7/S7+/S7 MaxV/S7 MaxV Plus/S7 MaxV Ultra

BiOHY Robot Mop Wipes for Roborock S7/S7+/S7 MaxV/S7 MaxV Plus/S7 MaxV Ultra

  • For streak-free shine
  • Machine washable
  • High quality & durable
CHF 6.68 CHF 16.70

Delivery by October 09

BiOHY Main Brush for Roborock S7

BiOHY Main Brush for Roborock S7

  • High-quality Roborock accessories
  • Practical spare part
  • Easy to replace
CHF 8.02 CHF 20.00

Delivery by October 09

ZIELKO Screen Cleaner

ZIELKO Screen Cleaner, 200 ml

  • For screens & monitors
  • Removes dirt & fingerprints
  • Biodegradable
CHF 3.33 CHF 3.70 (CHF 16.65 / l)

Sold out

Tranquillo Traditional Soap Dispenser

Tranquillo Traditional Soap Dispenser

  • With pump
  • Pretty pattern
  • Capacity: 300 ml
CHF 15.04 CHF 16.70

Sold out