Household Supplies on Sale

Filter & sort

Prices Brands
Filter

Household Supplies & Hygiene: 1 - 30 of 48 items

brabantia PerfectFit Garbage Bags - In A Roll

brabantia PerfectFit Garbage Bags -​ In A Roll, 23-​30 L (G) -​ 20 Pieces

  • With a practical drawstring
  • Easy removal
  • Sturdy
CHF 5.55 CHF 5.85

Delivery by October 08

PUREWAVE Shea Butter & Peach Blossom Home Perfume

PUREWAVE Shea Butter & Peach Blossom Home Perfume, 250 ml

  • Fragrance profile: Fruity, floral & sweet
  • Long-lasting fragrance experience
  • Without synthetic additives
CHF 6.62 CHF 7.80 (CHF 26.48 / l)

Delivery by October 08

Zero Sensitive Hand Wash Lotion

Frosch Zero Sensitive Hand Wash Lotion, 500 ml

  • Ideal for frequent hand washing
  • 100 % recyclable packaging
  • Without colourants & fragrances
CHF 4.36 CHF 5.45 (CHF 8.72 / l)

Delivery by October 08

The Sustainable People Recycled Drawstring Bin Bags

The Sustainable People Recycled Drawstring Bin Bags, 20 L (15 pieces)

  • Conserves resources
  • Fewer CO₂ emissions
  • Tear resistant & waterproof
CHF 1.85 (CHF 0.12 / pc)

Delivery by October 08

Heavy Duty Bin Liners Made from Recycled Material

The Sustainable People Heavy Duty Bin Liners Made from Recycled Material, Blue 60 L (20 pieces)

  • Made from 100% recycled material
  • Tear resistant
  • Waterproof
CHF 2.45 (CHF 0.12 / pc)

Delivery by October 08

everdrop Detergent Storage Box

everdrop Detergent Storage Box, Heav-​Duty

  • High quality & reusable
  • Made of tinplate
  • Filling volume approx. 1900ml
CHF 17.85

Delivery by October 08

PUREWAVE Fresh Herbalime Home Perfume

PUREWAVE Fresh Herbalime Home Perfume, 250 ml

  • Fragrance profile: Fresh, tart & woody
  • Long-lasting fragrance experience
  • Eliminates unpleasant odours
CHF 6.62 CHF 7.80 (CHF 26.48 / l)

Delivery by October 08

ecoLiving Natural Latex Gloves

ecoLiving Natural Latex Gloves, Small

  • Biodegradable
  • Made from natural rubber
  • Tear resistant
CHF 3.75 CHF 3.95

Delivery by October 08

MAÎTRE SAVON DE MARSEILLE Provence Soap

MAÎTRE SAVON DE MARSEILLE Provence Soap, Almond (100 g)

  • Suitable for all skin types
  • Ideal for the hands & the body
  • Palm oil-free
CHF 4.45 (CHF 44.50 / kg)

Delivery by October 08

ecoLiving Dish Brush with Replaceable Head

ecoLiving Dish Brush with Replaceable Head, Black

  • Natural plant bristles
  • Plastic-free
  • Long-lasting
CHF 7.30

Delivery by October 08

PUREWAVE Patchouli & White Vanilla Home Perfume

PUREWAVE Patchouli & White Vanilla Home Perfume, 250 ml

  • Fragrance profile: Woody & sweet
  • Long-lasting fragrance experience
  • With natural essential oils
CHF 6.62 CHF 7.80 (CHF 26.48 / l)

Delivery by October 08

Bambaw Bamboo Cutlery Set

Bambaw Bamboo Cutlery Set, Lagoon

  • Oiled with plant oil
  • Highly durable
  • Light & compact
CHF 12.70 CHF 13.35

Delivery by October 08

Absodry Duo Family Serie 3 Moisture Absorber

Absodry Duo Family Serie 3 Moisture Absorber, Grey

  • Easy to use
  • Includes a refill bag
  • Dimensions: 14.5 x 12 cm
CHF 23.50

Delivery by October 08

Ecoegg Dryer Egg

Ecoegg Dryer Egg , Fresh Linen (2 pieces)

  • For softer fibres
  • Adds a delicate scent
  • Reduces creases
CHF 17.55 (CHF 8.78 / pc)

Delivery by October 08

ecoLiving Compostable Food Waste Bags

ecoLiving Compostable Food Waste Bags, 25 pieces

  • 100% biodegradable
  • Capacity: 10 litres
  • Dimensions: 36 x 20 x 15 cm
CHF 10.00 CHF 10.55 (CHF 0.40 / pc)

Delivery by October 08

Cose della Natura Universal Cellulose Sponge

Cose della Natura Universal Cellulose Sponge, Medium

  • 100% Natural
  • High absorbency
  • Durable
CHF 11.65 CHF 12.25

Delivery by October 08

pandoo Thermal Drinking Bottle

pandoo Thermal Drinking Bottle , 750 ml

  • 100% plastic-free
  • Leakproof
  • Maintains the temperature
CHF 24.50 (CHF 32.67 / l)

Delivery by October 08

Geda Rubber Ball Sprayer, 250ml

Geda Rubber Ball Sprayer, 250ml, Terracotta

  • Spout length: 9.5 cm
  • Made in Germany
  • Perfect for potted plants
CHF 13.35

Delivery by October 08

Tea Natura Magnetic Soap Holder

Tea Natura Magnetic Soap Holder

  • Made from wood & metal
  • For solid soaps - up to 100 g
  • Optimum storage & drying
CHF 7.94 CHF 8.35

Delivery by October 08

Rubber Ball Sprayer with a long neck, 250 ml

Geda Rubber Ball Sprayer with a long neck, 250 ml , terracotta

  • High-quality
  • Modern design
  • Fine spray jet
CHF 11.62 CHF 16.60

Delivery by October 08

pandoo Bamboo Skewers

pandoo Bamboo Skewers , 30 pieces

  • Material: 100% bamboo
  • Biodegradable
  • Versatile in use
CHF 2.85 CHF 3.00 (CHF 0.10 / pc)

Delivery by October 08

ecoLiving Scrubbing Brush

ecoLiving Scrubbing Brush, Tampico

  • High-quality plant bristles
  • Sustainable
  • Plastic-free
CHF 8.68 CHF 9.15

Delivery by October 08

PerfectFit Bin Liners for the Bo Touch Bin - Roll Pack

brabantia PerfectFit Bin Liners for the Bo Touch Bin -​ Roll Pack, 12L (X) -​ 20 Pieces

  • Easy to use
  • With a drawstring close
  • Sturdy material
CHF 3.43 CHF 3.60

Delivery by October 08

Absodry Duo Family Serie 6 Moisture Absorber

Absodry Duo Family Serie 6 Moisture Absorber, Blue

  • Minimalist design
  • For rooms up to 50 m³
  • Dimensions: 14.8 x 21.5 cm
CHF 32.50

Delivery by October 08

ecoLiving Wooden Pot Brush

ecoLiving Wooden Pot Brush

  • Plant-based bristles
  • Durable & robust
  • Without microplastics
CHF 4.81 CHF 5.05

Delivery by October 08

Seiferei Home Perfume

Seiferei Home Perfume, Coniferous Forest (50 ml)

  • Various scents to choose from
  • Adjustable intensity
  • Housewarming gift idea
CHF 17.75 (CHF 355.00 / l)

Delivery by October 08

PerfectFit Bin Liner for the Bo Touch Bin - Dispenser Pack

brabantia PerfectFit Bin Liner for the Bo Touch Bin -​ Dispenser Pack, 20-​25L (J) -​ 40 Pieces

  • For the Brabantia waste bin
  • With an integrated drawstring
  • Sturdy
CHF 8.74 CHF 9.20

Delivery by October 08

The Handmade Soap Co Miniature Candle

The Handmade Soap Co Miniature Candle, Lemongrass & Cedarwood (70 g)

  • 100 % soy wax
  • With essential oils
  • For increased cosiness
CHF 11.15 (CHF 159.29 / kg)

Delivery by October 08

brabantia Bo Pedal Bin, 7L

brabantia Bo Pedal Bin, 7L, Lilac Pink

  • Dimensions: 24.2 × 24.5 × 50 cm
  • Easy to move
  • Soft lid closure
CHF 88.00

Free delivery by October 28

FORREST & LOVE Copper Patch

FORREST & LOVE Copper Patch

  • For your smartphone case
  • Keeps germs away
  • Does not interfere with the signal
CHF 12.65 CHF 13.30

Delivery by October 08