Soaps by La Corvette

Filter & sort

Prices Brands Properties Certificates Use for
Filter

Soaps : 7 items

La Corvette Aleppo Liquid Soap

La Corvette Aleppo Liquid Soap, 500 ml

  • With laurel & olive oil
  • Dermatologically tested
  • 99% natural
CHF 14.95 (CHF 29.90 / l)

Delivery by October 08

La Corvette Organic Bar Soap

La Corvette Organic Bar Soap, Lavender (100 g)

  • For all skin types
  • Natural & gentle
  • Pleasant fragrances
CHF 4.50 (CHF 45.00 / kg)

Delivery by December 09

La Corvette Méditerranée Block Soap

La Corvette Méditerranée Block Soap, Musk -​ Orange Blossom (100 g)

  • Cleanses & nourishes
  • Gentle on the skin
  • Gorgeous fragrance
CHF 6.80 (CHF 68.00 / kg)

Delivery by December 09

La Corvette Small Marseille Olive Soap

La Corvette Small Marseille Olive Soap, 50 g

  • Perfect for on the go
  • Hypoallergenic
  • Natural & sustainable
CHF 3.35 (CHF 67.00 / kg)

Delivery by October 08

La Corvette Méditerranée Liquid Soap

La Corvette Méditerranée Liquid Soap , Lemon -​ Rosewood -​ Sea Fennel (500 ml)

  • Skin-friendly
  • Made from natural ingredients
  • Gorgeous fragrances
CHF 16.75 (CHF 33.50 / l)

Delivery by October 08

La Corvette Organic Liquid Soap

La Corvette Organic Liquid Soap, Hypoallergenic & Fragrance Free (500 ml)

  • Gentle on the skin
  • Traditionally made
  • Natural formula
CHF 13.25 (CHF 26.50 / l)

Delivery by October 08

La Corvette Provence Liquid Soap

La Corvette Provence Liquid Soap , 500 ml

  • Free from palm oil
  • 99% natural ingredients
  • Sage & lavender scent
CHF 15.05 (CHF 30.10 / l)

Not available at the moment