Dish Soap by La Corvette

Filter & sort

Prices Brands Properties Certificates Use for Effective
Filter

Dish Soap: 4 items

La Corvette Solid Dish Soap with Bicarbonate

La Corvette Solid Dish Soap with Bicarbonate, 200 g

  • Cleans & degreases effectively
  • Biodegradable
  • Plastic-free & economical
CHF 6.10 (CHF 30.50 / kg)

Delivery by October 08

La Corvette Washing-Up Liquid

La Corvette Washing-​Up Liquid, 500 ml

  • With Marseille soap
  • Dermatologically tested
  • Fragrance-free
CHF 6.00 (CHF 12.00 / l)

Delivery by October 08

La Corvette Solid Dish Soap with Bicarbonate & Lemon

La Corvette Solid Dish Soap with Bicarbonate & Lemon, 200 g

  • Effectively cleans dishes
  • In paper packaging
  • With organic lemon oil
CHF 6.45 (CHF 32.25 / kg)

Delivery by October 08

Solid Dish Soap with Bicarbonate & Aloe Vera

La Corvette Solid Dish Soap with Bicarbonate & Aloe Vera, 200 g

  • Effective against grease & encrusted food
  • Biodegradable
  • Hypoallergenic
CHF 6.10 (CHF 30.50 / kg)

Not available at the moment