High-quality & Natural Marseille Soaps

Filter & sort

Prices Scents Brands Properties Certificates Use for
Filter

Marseille Soaps: 8 items

MAÎTRE SAVON DE MARSEILLE Traditional Marseille Soap

MAÎTRE SAVON DE MARSEILLE Traditional Marseille Soap, 300 g

  • Ideal as a body soap
  • Can be used to treat stains on garments
  • Natural formula
CHF 6.81 CHF 7.55 (CHF 22.70 / kg)

Delivery by October 08

MAÎTRE SAVON DE MARSEILLE Marseille Soap Extra Pure

MAÎTRE SAVON DE MARSEILLE Marseille Soap Extra Pure, 300 g

  • Perfect for laundry
  • Unscented
  • Hypoallergenic
CHF 7.01 CHF 7.80 (CHF 23.37 / kg)

Delivery by October 08

Greenatural Marseille Soap with Aloe Vera

Greenatural Marseille Soap with Aloe Vera, 300 g

  • Handmade
  • Removes stains & dirt
  • Very mild on the skin
CHF 5.49 CHF 6.10 (CHF 18.30 / kg)

Delivery by October 08

La Corvette Small Marseille Olive Soap

La Corvette Small Marseille Olive Soap, 50 g

  • Perfect for on the go
  • Hypoallergenic
  • Natural & sustainable
CHF 3.00 CHF 3.35 (CHF 60.00 / kg)

Delivery by October 08

MAÎTRE SAVON DE MARSEILLE Marseille Soap "Skin Care"

MAÎTRE SAVON DE MARSEILLE Marseille Soap "Skin Care", 200 g

  • For all skin types
  • Made from pure vegetable oils
CHF 6.38 CHF 7.10 (CHF 31.90 / kg)

Delivery by October 08

Tadé Marseille Cube Soap

Tadé Marseille Cube Soap, 300 g

  • Suitable for all skin types
  • Mild & gentle formula
  • Nourishing effects
CHF 4.10 CHF 4.55 (CHF 13.67 / kg)

Not available at the moment

Tadé Marseille Soap

Tadé Marseille Soap, Olive (100 g)

  • Suitable for all skin types
  • Mild formula
  • Plastic-free
CHF 4.15 CHF 4.60 (CHF 41.50 / kg)

Not available at the moment

Tadé Liquid Scented Marseille Soap

Tadé Liquid Scented Marseille Soap , Verbena (500 ml)

  • For all skin types
  • Very mild on the skin
  • Moisturising effects
CHF 12.33 CHF 13.70 (CHF 24.66 / l)

Not available at the moment