The Handmade Soap Company - Nourishing Soaps & Room Fragrances

Bring nature into your everyday

Filter & sort

Prices Properties Certificates Use for
Filter

The Handmade Soap Company: 5 items

The Handmade Soap Co Hand Wash

The Handmade Soap Co Hand Wash, Lavender, Rosemary & Mint (250 ml)

  • Ideal for sensitive skin
  • Vegan
  • Exhilarating fragrance compositions
CHF 16.05 CHF 17.85 (CHF 64.20 / l)

Delivery by October 08

The Handmade Soap Co Miniature Candle

The Handmade Soap Co Miniature Candle, Lemongrass & Cedarwood (70 g)

  • 100 % soy wax
  • With essential oils
  • For increased cosiness
CHF 10.03 CHF 11.15 (CHF 143.29 / kg)

Delivery by October 08

The Handmade Soap Co Candle

The Handmade Soap Co Candle, Lemongrass & Cedarwood (210 g)

  • Natural soy wax
  • High-quality essential oils
  • Fine fragrance combinations
CHF 25.09 CHF 28.00 (CHF 119.48 / kg)

Delivery by October 08

The Handmade Soap Co Diffuser - Refillable

The Handmade Soap Co Diffuser -​ Refillable , Lavender, Rosemary & Mint (200 ml)

  • Made from reeds
  • Natural fragrance
  • Essential oils
CHF 32.12 CHF 35.50 (CHF 160.60 / l)

Delivery by October 08

The Handmade Soap Co Diffuser Refill

The Handmade Soap Co Diffuser Refill, Lemongrass & Cedarwood (150 ml)

  • Natural & long-lasting
  • Exclusive essential oils
  • Finely balanced fragrance notes
CHF 21.07 CHF 23.50 (CHF 140.47 / l)

Delivery by October 08

The Handmade Soap Company's soaps, candles, and room fragrances are lovingly handmade according to natural formulas. The Irish brand also stands out for its stylish product designs, carefully selected ingredients, as well as environmentally friendly raw materials and packaging - avoiding single-use plastic and animal-derived ingredients.