Eco-friendly Stain Remover

Filter & sort

Prices Type of Laundry Brands Properties Certificates Washing temperature
Filter

Stain Remover: 1 - 30 of 39 items

Attitude Fragrance Free Baby Stain Remover

Attitude Fragrance Free Baby Stain Remover, 800 ml

  • Hypoallergenic
  • Fragrance-free
  • For coloured & white laundry
CHF 7.81 CHF 8.70 (CHF 9.76 / l)

Delivery by October 20

Attitude Stain Remover

Attitude Stain Remover, 800 ml

  • Hypoallergenic
  • Biodegradable
  • CO2 neutral
CHF 9.52 CHF 10.60 (CHF 11.90 / l)

Delivery by October 09

Biopuro Bleach

Biopuro Bleach, 550 g

  • Tested for nickel, chrome and cobalt,
  • Hypoallergenic
  • Dermatologically tested
CHF 5.76 CHF 6.40 (CHF 10.47 / kg)

Delivery by October 09