Genuine, High-Quality Aleppo Soaps

Filter & sort

Prices Brands Properties Consistency Certificates
Filter

Aleppo Soaps: 19 items

Zhenobya Original Aleppo Soap 40% Bay Leaf Oil

Zhenobya Original Aleppo Soap 40% Bay Leaf Oil, 170 g

  • Suitable for all skin types
  • For face, hands & body
  • Handmade
CHF 8.01 CHF 8.90 (CHF 47.12 / kg)

Delivery by October 09

La Corvette Aleppo Liquid Soap

La Corvette Aleppo Liquid Soap, 500 ml

  • With laurel & olive oil
  • Dermatologically tested
  • 99% natural
CHF 13.43 CHF 14.95 (CHF 26.86 / l)

Delivery by October 09

Najel Aleppo Soap 100% Olive Oil

Najel Aleppo Soap 100% Olive Oil, 200 g

  • Cleans deep into the pores
  • Nourishes the skin
  • Removes stubborn residues
CHF 4.14 CHF 4.60 (CHF 20.70 / kg)

Delivery by October 09

Najel Liquid Aleppo Soap 40% Bay Laurel

Najel Liquid Aleppo Soap 40% Bay Laurel, 500 ml

  • For sensitive & irritated skin
  • Face, body, hand & hair care
  • Unscented & hypoallergenic
CHF 12.77 CHF 14.20 (CHF 25.54 / l)

Delivery by October 09

Najel Aleppo Liquid Soap

Najel Aleppo Liquid Soap, 200 ml

  • Ideal for dry & sensitive skin
  • Comes in a brown bottle to protect from light
  • Authentic & natural
CHF 5.46 CHF 6.05 (CHF 27.30 / l)

Delivery by October 09

Zhenobya Organic Olive Oil Aleppo Soap

Zhenobya Organic Olive Oil Aleppo Soap, 200 g

  • For all skin types
  • Body & face cleanser
  • pH value: 8 - 9
CHF 4.50 CHF 5.00 (CHF 22.50 / kg)

Delivery by October 09

Zhenobya Aleppo Soap with Coffee

Zhenobya Aleppo Soap with Coffee, 120 g

  • For all skin types
  • Smoothing properties
  • With the finest Arabica coffee
CHF 6.97 CHF 7.75 (CHF 58.08 / kg)

Delivery by October 09

Zhenobya Organic Aleppo Soap 12%

Zhenobya Organic Aleppo Soap 12%, 200 g

  • Suitable for all skin types
  • Stimulating properties
  • Supports the skin's ability to regenerate itself
CHF 5.91 CHF 6.55 (CHF 29.55 / kg)

Delivery by October 09

Zhenobya Organic Aleppo Soap Dead Sea Salt

Zhenobya Organic Aleppo Soap Dead Sea Salt, 100 g

  • Very mild on the skin
  • Gentle cleansing action
  • Firms the skin
CHF 4.99 CHF 5.55 (CHF 49.90 / kg)

Delivery by October 09

Zhenobya Organic Aleppo Soap 6%

Zhenobya Organic Aleppo Soap 6%, 200 g

  • Suitable for all skin types
  • Handmade
  • Doubles as a shampoo
CHF 4.99 CHF 5.55 (CHF 24.95 / kg)

Delivery by October 09

Tadé Aleppo Liquid Soap 25% Bay Laurel Oil

Tadé Aleppo Liquid Soap 25% Bay Laurel Oil, 500 ml

  • For sensitive skin
  • Gentle cleanser
  • Revitalising freshness
CHF 11.33 CHF 12.60 (CHF 22.66 / l)

Delivery by October 09

Zhenobya Organic Bay Laurel Aleppo Soap 25%

Zhenobya Organic Bay Laurel Aleppo Soap 25%, 200 g

  • Suitable for all skin types
  • Conditions & reduces germs
  • With a delicate fragrance
CHF 7.00 CHF 7.80 (CHF 35.00 / kg)

Delivery by October 09

Zhenobya Organic Clay Aleppo Soap

Zhenobya Organic Clay Aleppo Soap, 100 g

  • High mineral content
  • Nourishing
  • For a silky-smooth skin feel
CHF 4.99 CHF 5.55 (CHF 49.90 / kg)

Delivery by October 09

Liquid Aleppo Soap 20% Organic Bay Laurel Oil

Najel Liquid Aleppo Soap 20% Organic Bay Laurel Oil, 500 ml

  • Suitable for all skin types
  • Skin-soothing properties
  • Purely plant-based
CHF 10.16 CHF 11.30 (CHF 20.32 / l)

Delivery by October 09

Najel Aleppo Soap with Honey

Najel Aleppo Soap with Honey, 100 g

  • Nourishes & strengthens
  • Suppleness
  • Suitable for hands, face & body
CHF 3.53 CHF 3.95 (CHF 35.30 / kg)

Delivery by October 09

Zhenobya Aleppo Soap with Black Cumin

Zhenobya Aleppo Soap with Black Cumin, 120 g

  • For all skin types
  • Gentle exfoliating effect
  • Nourishing & smoothing
CHF 6.97 CHF 7.75 (CHF 58.08 / kg)

Not available at the moment

Zhenobya Aleppo Soap with Chamomile

Zhenobya Aleppo Soap with Chamomile, 120 g

  • For all skin types
  • Particularly mild
  • Vegan
CHF 6.97 CHF 7.75 (CHF 58.08 / kg)

Not available at the moment

Tadé Aleppo Soap 40% Laurel Oil

Tadé Aleppo Soap 40% Laurel Oil, 200 g

  • For all skin types
  • Cleans & protects
  • Natural ingredients
CHF 8.21 CHF 9.15 (CHF 41.05 / kg)

Not available at the moment

Tadé Olive & Bay Laurel Aleppo Liquid Soap

Tadé Olive & Bay Laurel Aleppo Liquid Soap, 500 ml

  • For sensitive skin
  • Mild formula
  • Rich in nutrients
CHF 9.72 CHF 10.80 (CHF 19.44 / l)

Not available at the moment