Frosch Liquid Detergents

Filter & sort

Prices Highlights Type of Laundry Brands Properties Certificates Washing temperature
Filter

Frosch Liquid Detergents: 7 items

Aloe Vera Sensitive Laundry Detergent

Frosch Aloe Vera Sensitive Laundry Detergent, 5 litres

  • Colour & fibre protection
  • Hypoallergenic
  • 20°C - 95°C
CHF 35.00 (CHF 7.00 / l)

Delivery by October 08

Baby Liquid Laundry Detergent

Frosch Baby Liquid Laundry Detergent, 1,50 l

  • Ideal for baby clothing
  • For white & colour-fast textiles
  • 20°C - 95°C
CHF 10.00 (CHF 6.67 / l)

Delivery by October 08

Zero Sensitive Laundry Detergent

Frosch Zero Sensitive Laundry Detergent, 1.500 ml

  • For coloured & white laundry
  • Without colourants
  • 30° - 95° C
CHF 11.23 CHF 14.05 (CHF 7.49 / l)

Delivery by October 08

Delicates and Wool Detergent

Frosch Delicates and Wool Detergent, 1,50 l

  • Without bleach
  • No optical brighteners
  • Temperature: 20 - 60°C
CHF 13.05 (CHF 8.70 / l)

Delivery by October 08

Pomegranate Colour Liquid Laundry Detegent

Frosch Pomegranate Colour Liquid Laundry Detegent, 1.50 litres (bag)

  • For colour-fast fabrics
  • Colour protection
  • 20°C - 60°C
CHF 13.05 (CHF 8.70 / l)

Delivery by October 08

Citrus Laundry Detergent

Frosch Citrus Laundry Detergent, 1.50 litres (bag)

  • For white & hot wash
  • 20° C - 95° C
  • For approx. 22 wash cycles
CHF 13.05 (CHF 8.70 / l)

Delivery by October 08

Universal Laundry Detergent

Frosch Universal Laundry Detergent, 1,50 l

  • With apple extracts
  • Vegan
  • 20°C - 95°C
CHF 13.05 (CHF 8.70 / l)

Delivery by October 08