Wood Cleaners for Thorough & Quick Cleaning

Filter & sort

Prices Brands Properties Certificates Use for Effective
Filter

Wood Cleaners: 6 items

Biopuro Wood Polish

Biopuro Wood Polish, 200 ml

  • With walnut oil, flax & cedar
  • Tested on nickel, chrome and cobalt,
  • Hypoallergenic
CHF 6.65 (CHF 33.25 / l)

Delivery by October 08

Wood Cleaner

Frosch Wood Cleaner, 750 ml

  • For all types of wood
  • Cleans & cares
  • With an orange fragrance
CHF 4.00 (CHF 5.33 / l)

Delivery by October 08

Ulrich natürlich Wood Balm

Ulrich natürlich Wood Balm, 150 g

  • For furniture & untreated wood
  • Made from natural raw materials
  • Free from palm oil
CHF 8.25 (CHF 55.00 / kg)

Delivery by October 08

Beeta Wood Cleaner

Beeta Wood Cleaner, 500 ml

  • Ready-to-use formula
  • Removes greying & deposits
  • All-natural & biodegradable
CHF 8.90 (CHF 17.80 / l)

Delivery by October 08

Uni-Sapon Wood Balm

Uni-Sapon Wood Balm, 200 ml

  • Also suitable for antiques
  • Eliminates scratch marks & water spots
  • With pure jojoba oil
CHF 18.40 (CHF 92.00 / l)

Delivery by October 08

Poliboy Wood Repair

Poliboy Wood Repair, 100 ml

  • For all types of varnished wood
  • Removes all impurities
  • Strength & shine
CHF 3.65 (CHF 36.50 / l)

Delivery by October 08