Toilet Cleaners for Hygienic Freshness

Filter & sort

Prices Highlights Brands Properties Consistency Certificates Use for Effective
Filter

Toilet Cleaners: 1 - 30 of 40 items

Ecover Ocean Waves Toilet Cleaner

Ecover Ocean Waves Toilet Cleaner, 750 ml

  • With the natural power of citric acid
  • Refreshing scent - plant based
  • Completely biodegradable
CHF 3.55 (CHF 4.73 / l)

Delivery by October 08

Sonett Toilet Cleaner Cedar-Citronella

Sonett Toilet Cleaner Cedar-​Citronella, 750 ml

  • Plant-based without petrochemicals
  • With cedarwood essential oil
  • 100% biodegradable
CHF 3.85 (CHF 5.13 / l)

Delivery by October 08

Citrus Toilet Cleaner

Frosch Citrus Toilet Cleaner, 750 ml

  • Fresh lemon scent
  • Powerful action against lime deposits, toilet rings and dirt
  • Free from harmful chemicals
CHF 4.55 (CHF 6.07 / l)

Delivery by October 08

Sonett Toilet Cleaner Mint-Myrtle

Sonett Toilet Cleaner Mint-​Myrtle, 750 ml

  • Vegan & 100% biodegradable
  • Contains essential oils
  • Removes impurities
CHF 3.85 (CHF 5.13 / l)

Delivery by October 08

Lovely Lavender ECO Toilet Block

Toilet Tapes Lovely Lavender ECO Toilet Block

  • Lasts up to 160 flushes
  • Biodegradable soap
  • Fresh lavender scent
CHF 2.75

Delivery by October 08

Ecover Toilet Cleaner

Ecover Toilet Cleaner, 750 ml

  • Natural citric acid power
  • Completely biodegradable
  • Plant-based ingredients
CHF 3.55 (CHF 4.73 / l)

Delivery by October 08

Lushy Limes ECO Toilet Block

Toilet Tapes Lushy Limes ECO Toilet Block

  • For hygienic cleanliness
  • Easy to attach
  • Sparkling lime scent
CHF 2.75

Delivery by October 08

Mystic Marine ECO Toilet Block

Toilet Tapes Mystic Marine ECO Toilet Block

  • Easy to use
  • Biodegradable
  • Fresh sea scent
CHF 2.75

Delivery by October 08

Klar Toilet Cleaner

Klar Toilet Cleaner, 750 ml

  • Against lime and urine deposits
  • Very economical
  • No phosphates
CHF 3.75 (CHF 5.00 / l)

Delivery by October 08

Lavender Urine Stain & Limescale Remover

Frosch Lavender Urine Stain & Limescale Remover, 750 ml

  • Vegan
  • Microplastic-free
  • Fresh lavender scent
CHF 4.55 (CHF 6.07 / l)

Delivery by October 08

Greenatural WC Cleaner Gel

Greenatural WC Cleaner Gel, 500 ml

  • Fresh scent
  • Free from synthetic fragrances & dyes
  • Suitable for daily cleaning
CHF 4.45 (CHF 8.90 / l)

Delivery by October 08

Toilet Cleaner - Raspberry Vinegar

Frosch Toilet Cleaner -​ Raspberry Vinegar, 750 ml

  • Effective against limescale, urine scale & dirt
  • With raspberry freshness
  • Removes odours
CHF 4.55 (CHF 6.07 / l)

Delivery by October 08

Beeta WC Power Gel

Beeta WC Power Gel, 750 ml (without essential oils)

  • Powerful & hygienic
  • With natural fruit acids
  • Eco-friendly
CHF 6.00 (CHF 8.00 / l)

Delivery by October 08

Dazzling Dutch ECO Toilet Block

Toilet Tapes Dazzling Dutch ECO Toilet Block

  • 90% less plastic used
  • Vegan & not tested on animals
  • With floral & almond aromas
CHF 2.75

Delivery by October 08

Groovy Grass Toilet Rim Tape

Toilet Tapes Groovy Grass Toilet Rim Tape

  • With biodegradable soap
  • For a hygienic & clean toilet
  • Scent of freshly mown grass
CHF 2.75

Delivery by October 08

Ecover Essential Toilet Cleaner

Ecover Essential Toilet Cleaner, 0.75 l (750 ml)

  • Fresh & natural pine fragrance
  • Plant & mineral-based ingredients
  • Vegan
CHF 4.45 (CHF 5.93 / l)

Delivery by October 08

Toilet Cleaner Vinegar

Frosch Toilet Cleaner Vinegar, 750 ml

  • Effective against limescale, urine scale & dirt
  • With abrasive pumice powder
  • Vegan formula
CHF 4.55 (CHF 6.07 / l)

Delivery by October 08

Floral Fest ECO Toilet Block

Toilet Tapes Floral Fest ECO Toilet Block

  • Hygienic adhesion
  • Suitable for all toilets
  • Lovely floral scent
CHF 2.75

Delivery by October 08

Sodasan Toilet Power Gel - Spruce

Sodasan Toilet Power Gel -​ Spruce, 750 ml

  • Removes limescale, urine scale & dirt
  • With natural citric acid
  • Slow-dripping gel
CHF 4.80 (CHF 6.40 / l)

Delivery by October 08

Sodasan Citrus Toilet Cleaner

Sodasan Citrus Toilet Cleaner, 750 ml

  • Removes deposits in toilets & urinals
  • Natural, fresh scent
  • Contains plant-based ingredients
CHF 4.35 (CHF 5.80 / l)

Delivery by October 08

Biolu Toilet Cleaner Eco Tabs

Biolu Toilet Cleaner Eco Tabs , 20 pieces

  • Removes stubborn dirt
  • Dissolves limescale
  • With a lemon-mint scent
CHF 4.55 (CHF 0.23 / pc)

Delivery by October 08

Ulrich natürlich Toilet Cleaning Tabs

Ulrich natürlich Toilet Cleaning Tabs, 12 pieces

  • Remove limescale & deposits
  • With citric acid
  • Naturally effective
CHF 11.70 (CHF 0.98 / pc)

Delivery by October 08

everdrop Toilet Cleaner Refill Pack

everdrop Toilet Cleaner Refill Pack , 35 g

  • Sustainable powder
  • Yields 650 ml
  • Very effective against dirt & limescale deposits
CHF 5.10 (CHF 145.71 / kg)

Delivery by October 08

everdrop WC Active Tabs

everdrop WC Active Tabs, 12 pieces

  • Deep cleaning
  • Tough on dirt
  • Lime-lemongrass-patchouli fragrance
CHF 5.10 (CHF 0.43 / pc)

Delivery by October 08

Peppermint Passion ECO Toilet Block

Toilet Tapes Peppermint Passion ECO Toilet Block

  • Up to 90% less plastic
  • Recyclable
  • Fresh mint aromas
CHF 2.75

Delivery by October 08

Almawin Toilet Cleaner, fresh lemon

Almawin Toilet Cleaner, fresh lemon, 750 ml

  • Dermatologically tested
  • Effective against limescale & urine deposits
  • Biodegradable
CHF 4.20 (CHF 5.60 / l)

Delivery by October 08

Almawin Active Gel Toilet Bowl Cleaner

Almawin Active Gel Toilet Bowl Cleaner, 750 ml

  • Vegan
  • Very economical
  • Optimal dosage
CHF 4.45 (CHF 5.93 / l)

Delivery by October 08

Tea Natura Toilet & Hygiene Cleaner

Tea Natura Toilet & Hygiene Cleaner, 1 l

  • Biodegradable
  • Without chlorine
  • Hygienically clean
CHF 6.25 (CHF 6.25 / l)

Delivery by October 08

ecolunes Toilet Cleaning Gel

ecolunes Toilet Cleaning Gel, Fragrance-​free (500 ml)

  • For stubborn stains
  • Free from colourants & parabens
  • Purely plant-based formula
CHF 5.55 (CHF 11.10 / l)

Delivery by October 08

everdrop Prefilled Toilet Cleaner

everdrop Prefilled Toilet Cleaner

  • 1 x Prefilled dosing bottle, 650 ml
  • Fights limescale, dirt & urine scale
  • Fruity fragrance
CHF 10.35

Delivery by October 08